Elektrorygiel.

Elektrorygiel

 

Kupująć drzwi wejściowe coraz częściej decydujemy się, czy to ze względów bezpieczeństwa, czy też z wygody na montaż elektrorygla. Do czego służy i w czym jest pomocny? Pokrótce opiszemy jego działanie i zastosowanie.

Elektrorygiel umożliwia zdalne przewodowe otwieranie drzwi wejściowych, furtek lub bram, co powoduje, że jest to bardzo wygodne zarówno dla domownika, jak i naszego gościa, który nie musi czekać na nasze przyjście, by przekręcić klucz w furtce, czy drzwiach.

Możemy tutaj wyróżnić kilka rodzajów tych zaczepów. Jednym z nich jest elektrozaczep rewersyjny, który blokuje drzwi w momencie podłączenia napięcia zasilającego, a odblokowuje się po jego wyłączeniu oraz drugi rodzaj – standardowy działający odwrotnie. Przy wyborze ostatniego, należy pamiętać, że w przypadku braku napięcia potrzebny jest zasilacz awaryjny, który pozwoli nam otworzyć nasze drzwi.

Drzwi KMW Format wyposażone zostały w najmniejsze tego typu zaczepy na świecie w systemie Profix, który umożliwia ukrycie elektrozaczepu w ościeżnicy, w taki sposób, by zapadka pozostawała niewidoczna, dzięki czemu drzwi są lepiej zabezpieczone. Budowa zapewnia również ciągłość uszczelki i profilu w miejscu elektrozaczepu przez co zostaje zachowany estetyczny wygląd, jak i bezpieczeństwo. Do trwałości działania przyczynia się użyta do tego blacha kątowa, która przedłuża żywotność nawet w trudnych warunkach użytkowania.

Elektrozaczepy posiadają rozpiętość napięcia 10-24 V i można je zamówić w wielu wersjach w zależności od zastosowania.

Zastosowanie elektrorygi jest bardzo szerokie. Można je spotkać w budynkach mieszkalnych, blokach, biurowcach czy obiektach handlowych i komercyjnych. Świetnie sprawdzają się w systemach domofonowych i wideodomofonowych, umożliwiając kontrolę i bezpieczeństwo, a także wygodę.

 

elektrorygiel
elektrorygiel

 

 

Odwiedź nas również na Fb