DRZWI ZEWNĘTRZNE PRZYLGOWE – ZAWIASY

DRZWI ZEWNĘTRZNE PRZYLGOWE-ZAWIASY.

Zawiasy nie są pierwszą rzeczą, na którą zwraca się uwagę przy wyborze drzwi , jednak warto zapoznać się z tym tematem bliżej, ponieważ na rynku znajdziemy bogatą ofertę przez co trudno czasem samemu podjąć decyzję, które z nich będą najlepiej dostosowane do naszych potrzeb a ma to istotne znaczenie, gdyż  ich odpowiedni dobór przyczyni się do sprawnego i długotrwałego użytkowania.

Zawiasy do drzwi możemy podzielić w zależności od ich zastosowania. Inne będą do drzwi przylgowych a inne do drzwi bez przylgi. Pod uwagę trzeba również wziąć grubość skrzydła, czy też ich ciężar. Różnica będzie również przy wyborze zawiasów do drzwi zewnętrznych i wewnętrznych.

W celu podjęcia właściwej decyzji , chcemy przybliżyć Państwu ofertę zawiasów, które stosujemy do naszych wyrobów. Poniżej znajdziecie opis zawiasów do drzwi zewnętrznych przylgowych.

Drzwi zewnętrzne przylgowe.

Tutaj mamy do wyboru dwa rodzaje zawiasów. Pierwsze z nich występują w wyposażeniu standardowym i są to zawiasy kołkowe z regulacją w trzech płaszczyznach. Oznacza to tyle, że każdy zawias można wyregulować na trzy sposoby: pion, poziom i docisk. Ich średnica wynosi 20. Zawiasy posiadają wszelkie badania oraz certyfikaty i są stosowane z powodzeniem na całym świecie od ponad 20 lat. Występują w kolorze srebrnym, jednak przy wyborze innego koloru okuć dostępne są osłonki w kolorze mosiądz, satyna, brąz, białym czy stare złoto.

Drugi rodzaj zawiasów, w które wyposażone są nasze drzwi zewnętrzne, to tak zwane zawiasy puszkowe szwajcarskiej firmy SFS. Ich różnica polega na tym, że całość zawiasu schowana jest w wyfrezowanym gnieździe, w którym umieszcza się puszkę zawiasu. Korzystniejszą ofertą cenową są zawiasy kołkowe, jednak biorąc pod uwagę ich funkcjonalność to z pewnością zawiasy puszkowe przodują w tym temacie. W momencie kiedy z czasem  gwint zrobiony przez trzpień w drewnie ulega zniszczeniu, to przy zawiasach puszkowych ten problem nie istnieje. Precyzyjnie zainstalowana puszka zawiasu jest stabilna, a regulacja jest dokładniejsza. Dodatkowo zawiasy puszkowe automatycznie posiadają funkcję antywłamaniową. Za kupnem  przemawia również łatwa regulacja, która możliwa jest nawet przy zamkniętych drzwiach, przy pomocy tylko jednego klucza imbusowego, jak też fakt, że nie wymagają czasochłonnej konserwacji dzięki zastosowaniu tulejek samosmarujących. Zachętą do ich kupna jest również estetyka wykonania i wygląd, który można dostosować do koloru wybranych przez nas okuć.

zawias sfs - drzwi zewnętrzne
zawias sfs – drzwi zewnętrzne
zawias kołkowy - drzwi zewnętrzne
zawias kołkowy – drzwi zewnętrzne

W kolejnym artykule opiszemy dla Państwa zawiasy stosowane do drzwi zewnętrznych bezprzylgowych.

 

 

Odwiedź nas również na Fb